Embed

YAŞASIN BAHAR GELDİ....

  Havaların ısınmasıyla doğada da renk şöleni yaşanmaya başladı. Parklar, bahçeler renklenirken evinizin balkonunu, terasını bu çiçek şölenine hazırlayabilirsiniz.

"Çevreme baktığımda betondan başka bir şey görmüyorum," diyenler de genellikle evinde ya da balkonunda hiç çiçek yetiştirmeyenler oluyor. Bahaneleri de hazır: "Ben yetiştiremiyorum, bakamıyorum, ne alsam, hep kurutuyorum.'' Oysa günlük iş yoğunluğunuz ne olursa olsun 10-15 dakikadan fazlasını istemeyen rengârenk dostlarımızın bakımı ve yetişmesi hiç de o kadar zor değil. 
     
     Tek istedikleri sağlam toprak, güneş ve biraz su. Gerisi zaten onların içlerinde var. Unutmayın, çiçekler de mevcut enerjileriyle evimizdeki diğer minik dostlarımız gibi bize güzel enerjiler sunarlar. 

Pencerelerininin önüne koyacaklarını birer saksı ve içine yerleştirecekleri sardunya, mor salkım, begonvil ya da papatyalarla bu şölene katılabilirler. 

 Sardunya: Kırmızının, pembenin her tonunun yanı sıra, beyaz renkleriyle sardunya, çiçek ailesinin en cefakâr üyesidir. Saksıdan kırıp toprağa ektiğiniz bir dal, kısa süre sonra çoğalıp yeni kökler verir. 
     
   İster balkonlardan, pencerelerden sarkan sakız çeşidi, ister dik uzayıp giden normal çeşidi. Ayrıca sardunya çok su da istemez. Pencere önlerine çok yakışır. 
    Yasemin,melisa: Mis kokulu yasemin, hanımeli, melisa, lavanta ya da ıtır. Üstelik bu çiçekler o kadar dayanıklıdır ki. Bütün bir yaz ve sonbahar çiçek açarlar. 

 

     

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !